До Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій (28 листопада) було проведено виховну годину "Україна пам`ятає". Перед учнями класу виступила вчитель історії Шрамко Лілія Сергіївна, яка висвітлила питання, що стосуються тих трагічних подій в історії нашого українського народу. Учні переглянули відео "Голодомор 1932-1933 років: історія трагедіїї". Також дітям було запропоновано взяти участь в акції "Запали свічку пам`яті".
(Випуск 2022 року) Інтернет-щоденник 11-Б класу Кам'янського ліцею №1 Кам'янської міської ради Черкаської області. Класний керівник: Шамрай Тетяна Анатоліївна
середа, 24 листопада 2021 р.
субота, 20 листопада 2021 р.
День Гідності та Свободи
До Дня Гідності та Свободи учні класу ознайомились в бібліотеці ліцею з матеріалами виставки "Гідність не зламати".
середа, 17 листопада 2021 р.
вівторок, 16 листопада 2021 р.
День толерантності
«Усі люди мають недоліки – хто більші,
хто менші.
Ось чому і дружба, і допомога, і
спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної терпимості»
Г.Гвіччардіні - італійський історик, філософ
Міжнародний
день толерантності, проголошений 16 листопада 1995 року на 28 сесії Генеральної
конференції ЮНЕСКО.
Ідеї
толерантності стали актуальними не сьогодні. Стаття 1 Загальної декларації прав
людини (1948 рік) проголошує: «Усі люди народжуються вільними і рівними у своїх
гідності та правах». Тому агресивність, конфронтація, відчуженість мають
поступитися місцем толерантному ставленню людей одне до одного, взаєморозумінню
й довірі.
Учні класу були небайдужими до проведення Дня толерантності в ліцеї. Цей день для ліцеїстів був кольоровим. Нам дістався колір - коричневий - символ дерева, символ життя. Тому такого ж кольору Квітку толерантності виготовили Махинько Юля, Манштейн Настя і Гудзенко Катя.
На виховній годині "Толерантність: ти і я" розглянули на практиці деякі ситуації "Як проявити толерантність?", обговорили їх, виконали цікаві вправи, представили Квітку толерантності, переглянули відео "Толерантність починається з мене" .
Учні зробили висновок, що ми - всі різні, але потрібно бути терпимими (толерантними) один до одного. Тому на згадку про цей день зробили фото на фоні Дерева толерантності.
неділя, 14 листопада 2021 р.
Профілактичний лекторій
Правоохоронці провели профілактичну лекцію для учнів.
Поспілкуватися з учнями Кам’янського ліцею завітали старший інспектор ювенальної превенції Олеся Виноградова та начальник Кам’янського відділення окружної прокуратури Олег Забой. Учням правоохоронці організували правоосвітній захід, розповіли про правила безпечної та законослухняної поведінки, а також про те, як протистояти булінгу.
Старший інспектор Олеся Виноградова розповіла учням про кримінальну та адміністративну відповідальність, про негативні явища в учнівському та молодіжному середовищі та про роль правової обізнаності дітей у житті.
Окрім цього, Олег Забой розповів дітям про поняття шкільного булінгу та надав поради як протидіяти фізичному та психологічному терору щодо дитини з боку однокласників.
Особливу увагу правоохоронці звернули на недопустимість вживання підлітками наркотичних засобів, психотропних речовин, алкогольних напоїв та тютюнопаління, які негативно впливають на організм не тільки дітей, а й дорослих.
Протягом бесіди школярі були дуже активними й ставили велику кількість запитань, на які отримали кваліфіковані відповіді.
9 листопада українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови.
Це свято започаткували ще у 1997 році, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови у консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».
Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.
Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав.
Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні. І сьогодні українською мовою розмовляють понад 45 мільйонів людей.
Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури.
Тому в цей день учні класу написали диктант "Культура мови" (вчитель Коновал О.І.)