Як дисциплінувати дитину конструктивно?
Дисципліна у вихованні являє собою набір різноманітних втручань батьків, направлених на те, щоб керувати, направляти та контролювати поведінку дітей.
Всі ми розуміємо, що дисциплінування шляхом застосування фізичних покарань не ефективне, а також є злочином відносно дитини (Ст. 15 Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» ).
Прийомні батьки, які працюють з дітьми, що пережили травму, часто стикаються з проблемною поведінкою дітей. Безперечно, дуже важливо розуміти, що незвична або складна поведінка дитини може бути її способом впоратися із травмою.
В такій ситуації дорослі мають допомогти дитині отримати зцілення (пережити чи прожити негативний досвід) і перемогти негативний вплив жорстокого поводження та розлуки з рідними. Шлях їх виховання може прискорити або сповільнити процес зцілення (адаптації).
Тому важливо пам’ятати, що потрібно дисциплінувати та керувати поведінкою дитини, не застосовуючи насильство, щоб не спричинити повторної травми дитині, яка зазнала насильства в сім’ї.
Існує 2 методи конструктивної дисципліни - заохочення та неприємні наслідки.
Заохочення - це використання позитивних наслідків («підкріплень») для того, щоб поведінка була правильною та бажаною.
Метод неприємних наслідків за небажану (“погану”) поведінку - полягає в твердженні, що людина, яка переживає негативні чи неприємні наслідки в результаті своєї поведінки, то, скоріш за все, вона буде уникати поводитись таким чином у подальшому.
Пропонуємо вашій увазі інфографіку, на якій зображено методи конструктивної дисципліни з конкретними стратегіями дій.
#ILDC #МЦРЛ #ДитинствоБезНасильства #виховання #безпека #благополуччя