вівторок, 27 лютого 2018 р.

Ліна Костенко - серце України!

27.02.2018 учні нашого класу взяли участь у  заході присвяченому Ліні Костенко,  що проводились співробітником Кам'янського державного історико-культурного заповіднику  Чупак Тамілою Петрівною. 
Ліна Василівна Костенко (19 березня 1930, Ржищів, Київська область) — українська письменниця-шістдесятниця, поетеса. Мати Оксани Пахльовської. Лауреат Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), премії Петрарки (1994).





четвер, 22 лютого 2018 р.

День рідної мови!

21 лютого - Міжнародний день рідної мовиМова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.



 До дня рідної мови між 7 класами проведено конкурс на знання української мови. Учні нашого класу вибороли І місце і довели, що рідну мову знають добре. До складу команди увійшли: Солод Ілля, Махинько Юлія, Манштейн Анастасія та Литвиненко Артем.



середа, 21 лютого 2018 р.

Здоровий спосіб життя!

Працівники центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді спільно із службою в справах дітей сьогодні розповідали про здоровий спосіб життя.





вівторок, 20 лютого 2018 р.

День Героїв Небесної Сотні.

  Саме в ці дні, чотири роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.

пʼятниця, 16 лютого 2018 р.

Масляна!!!!

Масляна - улюблене народне свято, яке православні відзначають перед Великим постом.
Масляний тиждень, що символізує проводи зими і радісне очікування весни, служить підготовкою до останньої неділі - Прощеної. Масляну також називають Сирним тижнем, Млинницею, Колодієм, і припадає вона щороку на різні дати, в залежності від того, на який день випадає Великдень.

 16 лютого учні нашого класу святкували теж масляну з млинцями та традиціями притаманні масляній.

Від імені класного керівника Шамрай Т.О. та учнівського колективу висловлюємо слова вдячності мамам - Тетяні Матюшкіній, Наталії Махинько та Наталії Юрик за смачненькі млинці та налисники.  

понеділок, 12 лютого 2018 р.

Літературний конкурс.

Літературний конкурс «Я – майбутнє України»

Категорія: «Конкурси»
Дата: 01 Травня 2018(Вівторок)
Час початку: 00:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Україна
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: 
Кількість переглядів: 1447


1 лютого стартує прийом творів на Всеукраїнський дитячий літературний конкурс«Я – майбутнє України» 

1. ЗАГАЛЬНЕ ПОЛОЖЕННЯ КОНКУРСУ 

Благодійний фонд «Я – майбутнє України», місією якого є підтримка, захист та розвиток дітей в Україні, з 1 лютого по 10 травня 2018 року оголошує Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Я – майбутнє України»для учнів загально-освітніх шкіл І-ІІІ ступенів, вихованців ліцеїв, технікумів, училищ, коледжів України (до 18 років). 
Метою конкурсу є популяризація читання, реалізація дитячої літературної творчості, заохочення дітей до створення перших якісних літературних робіт та спонукання їх до реальних кроків у літературному майбутньому своєї країни. Даний конкурс організовується в межах існуючих просвітницьких програм Благодійного фонду та є складовою І Міжнародного дитячого фестивалю «Literature Future»

Переможці Конкурсу представлятимуть свій навчальний заклад 7-8 вересня 2018 р. у фіналі Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Я – майбутнє України», який відбудеться в місті Чернівці під час І Міжнародного дитячого фестивалю «Literature Future»

2. ЖУРІ КОНКУРСУ 

2.1. Для визначення переможців Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Я – майбутнє України» оргкомітетом створюється компетентне журі, до складу якого входять: 
Левченко Марта Петрівна – голова журі, Президент БФ «Я майбутнє України»; 
  • Тичиніна Альона Романівна - кандидат філологічних наук, викладач фахових дисциплін на кафедрі зарубіжної літератури та теорії літератури Чернівецького Національного університету ім. Ю. Федьковича; 
  • Сокіл Тетяна Григорівна – поетеса, мистецтвознавець, викладач фахових дисциплін на кафедрі театральної режисури художньо-педагогічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету; 
  • Христина Венгринюк - кандидат філологічних наук, літературознавець, рецензент, українська письменниця (прозаїк, поетеса, драматург), художник; 
  • Анна Третяк – член Ради експертів благодійного проекту «ЛакіБукс», літературознавець, критик дитячої літератури, головний редактор Простору української дитячої книги «БараБука»
Склад журі затверджується протокольним рішенням оргкомітету Конкурсу. 
2.2. Для визначення переможців Конкурсу кожен член журі ознайомлюється з конкурсними творами та виставляє бали за 5-бальною шкалою. 
2.3. У випадку, якщо максимальний підсумковий бал буде рівним у двох і більше творів, голова журі, враховуючи рекомендації членів журі, визначає твір/твори, що перемогли у Конкурсі. 

3. УМОВИ КОНКУРСУ 

3.1. Конкурсні твори у друкованому вигляді приймаються на адресу організатора конкурсу – Благодійного Фонду «Я майбутнє України» (вул. Богомольця, 1, м. Чернівці, 58001, з позначкою «На Конкурс»). Кінцевий термін подання конкурсних робіт 10 травня (за поштовим штемпелем). Твори в електронному вигляді приймаються на електронну адресу: lit.fest.ua@gmail.com . Контакт для запитань та деталей, що виникають у зв’язку із участю у Конкурсі: 0800503231 (безкоштовно для всіх абонентів) або надіслати на ел. адресу: lit.fest.ua@gmail.com 
3.2. На Конкурс приймаються тільки оригінальні авторські твори (ессе, новели, романи, тексти пісень, збірки творів тощо). 
3.3. На розгляд приймаються прозові та поетичні твори, написані українською мовою на довільну тему. 
3.4. Обсяг конкурсної роботи - необмежений. 
3.5. Для участі у Конкурсі необхідно подати: 
  • конкурсну роботу у друкованому вигляді на аркушах білого паперу формату А4. Аркуші усі мають бути пронумеровані, починаючи з титульної. 
  • конкурсну роботу в електронному вигляді у форматі Word, шрифт Times New Roman, кегль – 14, назва файлу має містити назву оповідання (тощо) латиницею. 
  • лист конкурсанта про себе у довільному порядку. 
3.6. Твори мають бути оригінальними та авторськими. 

4. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ 

4.1. Нагородження переможців Конкурсу відбувається в рамках фінального заходу Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Я – майбутнє України». 
4.2. Місце та час проведення церемонії нагородження переможців Конкурсу визначається оргкомітетом літературного конкурсу «Я – майбутнє України». 
4.3. Призери (І, ІІ, ІІІ місце) нагороджуються преміями у двох категоріях : 1- 4 класи та 5-11 класи (в тому числі й вихованці коледжів і ліцеїв). 
4.4. У кожній з категорій призовий фонд становить: І місце – 10 тисяч гривень, ІІ місце – 5 тисяч гривень, ІІІ місце – 5 тисяч гривень. 
4.5. Від Президента БФ «Я майбутнє України» буде вручена спеціальна нагорода одному з учасників. 
4.6. Двадцять найкращих творів будуть видрукувані у Книзі «Я - майбутнє України. Діти». 
4.7. П’ятдесят найкращих учасників будуть запрошені на фінальний захід Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Я – майбутнє України», який відбудеться 7 – 8 вересня 2018 р. у місті Чернівці. 
4.8. Всі учасники будуть нагородженні грамотами, з них сотня кращих – пам’ятними призами. Школи у яких навчатимуться переможці Конкурсу отримають відзнаки «Тут навчається Майбутнє України!» 

5. ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ 

5.1 Повідомлення про результати Конкурсу розміщується на офіційній веб-сторінці організатора БФ «Я майбутнє України» - http://www.future-ukr.org.ua/ 

Масляна!!!!!!!

Результат пошуку зображень за запитом "масляна 2018"
Масляний тиждень
Весь тиждень ділиться на два періоду: Вузька Масляна – понеділок, вівторок і середа і Широка Масляна – четвер, п'ятниця, субота і неділя.
У перші три дні можна було займатися господарськими роботами, а з четверга всі роботи припинялися. При цьому кожен день Масляної мав свою назву і призначення.
Понеділок - зустріч
В цей день відбувалося початок Вузької Масляної. За традицією вранці свекор зі свекрухою відправляли невістку на день до батька і матері, а ввечері самі приходили до сватів у гості і обговорювали час і місце гулянь, визначався склад гостей.
У цей день починали пекти млинці і закінчували спорудження снігових гір, гойдалок, балаганів. Зазначається, що перший випечений млинець у понеділок віддавався малозабезпеченим на помин покійних.
Крім того, в понеділок з соломи, старого одягу та інших підручних матеріалів споруджувалося опудало Масниці, яке насаджували на кількість і возили на санях по вулицях.
Вівторок - загравання
В цей день відбувалися оглядини наречених. Всі масляні обряди, по суті, зводилися до сватання, щоб після Великого посту зіграти весілля. З ранку молоді люди запрошувалися кататися з гір, поїсти млинців. Звали рідних і знайомих.
Середа - ласунка
За традицією у цей день зять приходив до тещі на млинці, які вона сама пекла. В цей день теща демонструвала прихильність до чоловіка своєї дочки.
Четвер - розгул
З цього дня починалася Широка Масляна, коли всі господарські роботи припинялися, а святкування розгорталися на всю широчінь. Народ вдавався до всіляких втіх, влаштовувалися катання на конях, кулачні бої, різні змагання, які завершувалися гучними пирушками.
При цьому головною дією в четвер був штурм і подальше захоплення снігового містечка. Сенс широкого четверга, як і всієї Масляної — виплеск накопичилася за зиму негативної енергії і дозвіл конфліктів між людьми.
П'ятниця - тещині вечірки
В цей день з візитом теща приходила в гості до зятя. Млинці в цей день пекла донька — дружина зятя. Теща приходила в гості зі своїми родичами і друзями. Зять повинен був продемонструвати свою прихильність до тещі і її близьким.
Субота - зовичні посиденьки
Молоді невістки запрошували в гості до себе зовиць та інших родичів чоловіка. Якщо зовиця не була заміжня, то невістка запрошувала своїх незаміжніх подруг, якщо сестри чоловіка вже були заміжні, то невістка кликала свою заміжню рідню. В цей день в церкві відбувається святкування Собору всіх преподобних отців.
Неділя - проводи
В цей день відбулася кульмінація масляного тижня. У неділю відбувалося заговини перед початком Великого посту. Всі близькі люди просили один у одного вибачення за всі заподіяні за рік неприємності і образи.
Увечері в неділю поминали померлих, ходили на кладовище попрощатися з своїми родичами. Залишки святкової їжі спалювали, посуд ретельно мили. В кінці свята урочисто спалювали опудало Масляної, а отриманий попіл розсипали по полях.

Результат пошуку зображень за запитом "масляна 2018"

четвер, 8 лютого 2018 р.

Я - учень своєї школи і цим пишаюсь!



 Учні нашого класу прийняли участь в конкурсі малюнків на тему "Я - учень своєї школи і цим пишаюсь!"






понеділок, 5 лютого 2018 р.

6 лютого - День безпечного Інтернету

День безпечного Інтернету 2018 відзначається під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: Кращий Інтернет починається з тебе».
Учні 7-В класу на уроці Інформатики грали в Kahoot! на тему безпечної поведінки в Інтернеті.
    

  
 

  

  

неділя, 4 лютого 2018 р.

Спортивні здобутки!

26 січня на базі нашої школи відбулися перші міські змагання з волейболу серед школярів в залік XXIV обласної спартакіади. 
Учениця нашого класу Манштейн Анастасія увійшла до збірної команди школи, яка здобула І місце.

Результати змагань:

юнаки - І місце - Кам'янська ЗОШ №1 (тренер Шляхтов В.М.)
              ІІ місце - Кам'янський еколого-економічний ліцей
             ІІІ місце - Кам'янська ЗОШ №2
дівчата: І місце - Кам'янська ЗОШ №1 (тренер Шляхтов В.М.)
             ІІ місце - Кам'янська ЗОШ №2
            ІІІ місце - Кам'янський еколого-економічний ліцей