неділя, 26 лютого 2017 р.

МАСЛЯНА!!!!!!!!!!

У 2017 рік дата Масляної очікується з 20 по 26 лютого.

Історія свята

До хрещення Русі відзначали свято Масляної 7 днів перед днем Весняного Рівнодення і тиждень після. Люди вірили, що влаштовуючи млинцеві бенкети, вони сприяють тому, що весна швидше прокидається від сну, а в організмі відбувається перебудова гормональної системи і підготовка до активного життя.
Християнська церква вирішила залишити це свято, щоб не вступати в суперечки з російськими традиціями, але трохи пересунули його. Таким чином, Масляна не суперечить Великого Посту і святкується лише один тиждень.
Масляна — це яскраве веселе свято, яке покликане проганяти зиму і весну закликати, пробуджує природу і сонячне тепло. Люди з давніх часів порівнювали весну з новою життям, славили Сонце, яке давало настрій і щастя всьому живому. Саме в честь сонця, господині пекли солодкі коржі, а пізніше із заквашеного тіста навчилися робити млинці.
Це блюдо наші предки встановили своєрідним символом Сонця, адже вони такі ж круглі, жовті, теплі. Коли вони куштували ароматні страви, то вірили, що з’їдають часточку тепла і могутності цієї яскравої планети.

Основні “масляні” правила

e7177cce36243f887ba6a04dc57b4c47 Масляна 2017   якого числа, дата
З величезної кількості вимог, яких необхідно дотримуватися на Масляну, хочеться виділити лише основні:
  • По-перше, протягом семи днів не можна вживати м’ясну їжу. Дозволяється лише молочні продукти та риба. Головні люду тижні — млинці з різними начинками. Їх печуть щодня, починаючи з понеділка і воскресіння.
  • По-друге, потрібно їсти стільки, скільки хочеться, тому що їжа в ці дні є особливою формою життя. В народі навіть ходили приказки “потрібно Їсти стільки, скільки собака раз хвостом махне”. На свято було прийнято ходити в гості, а також запрошувати до себе, вшановуючи друзів смачними млинцями та іншими частуванням.
  • По-третє, на Масляну прийнято влаштовувати гуляння та брати в них активну участь. Зараз у містах на великих площах влаштовують концерти з піснями і танцями, різними конкурсами та хороводами.
  • Традиції свята

    Здавна прийнято було відзначати кожен день Сирної тижня по-різному:

    Понеділок — “Зустріч”

    Рано вранці, свекруха зі свекром збирали невістку і відправляли її до батьків, а ввечері самі приходили в гості до сватів. За вечерею обговорювали різні конкурси, де буде проводитися свято. До цього дня на площі вже встановлювалися гойдалки, гірки і балагани.
    Господині з понеділка починали пекти млинці. Перший млинець прийнято було віддавати бідним, щоб ті пом’янули померлих родичів. Саме в понеділок в селах встановлювали опудало Масниці, яке одягали в різне ганчір’я.

    Вівторок — “Загравання”

    З настанням вівторка молоді люди починали влаштовувати катання на санях, з гірки та інші веселі забавлянки. Той, хто ставав переможцем у тій чи іншій грі, частувався смачними млинцями з різною начинкою. У цей день влаштовувались численні оглядини наречених, адже всі масляні обряди — це своєрідна підготовка до заручини, щоб після Великодня і Червоної гірки зіграти весілля.

    Середа — “Ласуна”

    Про цей день добре розповість приказка: “Що є в печі, те все на стіл мечи!”. Звичайно, коронна страва будь-якого столу — млинці. У середу ходили до тещі в гості, прихопивши якесь смачне частування.

    Четвер — “Широкий разгуляй”

    Всі дні до четверга, вважалися не такими значущими. Але з приходом цього дня народ переставав працювати і повністю віддавався в руки веселощів. Люди грали в ігри, водили хороводи, влаштовували кулачні бої, а також лазили по высоченному стовпа.

    П’ятниця — “Тещині вечірки”

    Безліч олійних обрядів у цей день знаходили своє застосування в прискоренні одруження між молодими людьми. Тещі приходили в гості до зятям на млинці. Існував звичай, коли теща напередодні надсилала до хати зятя все необхідне для млинців: сковорідки, ополоник, а тесть — борошно і олію. Якщо зять нехтував цим звичаєм, він сильно турбував батьків дружини та інших родичів.

    Субота — “посиденьки зовиці”

    Невістки повинні були покликати в гості до себе зовиць (сестру чоловіка). Обов’язково слід подарувати якийсь презент родичці. Крім таких вечорів прийнято було просто приходити в гості до друзів і знайомих, щоб поласувати смачною їжею.
    Ще в суботу проводився “целовник” — всі наречені брали участь в обряді вшанування. Заручені молоді люди піднімалися на велику гору для катання, повинні були поклонитися, поцілуватися і з’їхати на санях вниз. Під горою продовжували цілуватися під голосні вигуки натовпу.

    Воскресіння — “Прощена неділя”

    Масляна закінчується Прощеною неділею. Цей день в народі також називався “целовальником” або “проводами”. Закінчувалася тиждень обжерливості і гулянь. Всюди розпалювали вогнища, щоб розтопити лід і сніг, а також доходив черга і до опудала — його також спалювали. В цей день прийнято просити вибачення у бога і у рідних.

    10 правил для смачних млинців на Масляну

    2c3625707e0ee5b23b1ab3abeebac78a Масляна 2017   якого числа, дата
    Так як головним символом цього свята вважаються млинці, необхідно вміти готувати. Не просто приготувати млинці, а ще складніше зробити їх по-справжньому смачними, тонкими і ароматними. Існує кілька секретів, які обов’язково стануть в нагоді сучасним господиням:
    • Пекти млинці потрібно на товстих сковородах невеликого діаметру.
    • Тісто наливати на добре розігріту поверхню, попередньо змастивши її олією або жиром.
    • Наливати тісто потрібно в центр сковороди, а потім, нахиляючи її, розподілити його по всій поверхні.
    • Млинці починають прилипати до сковороди з кількох причин: якщо поверхня холодна; якщо поклали невелику кількість борошна; якщо борошно поганої якості.
    • Як тільки тісто на млинці добре підніметься потрібно додати збиті яєчні білки.
    • Змішувати білки з тестом потрібно рухами знизу вгору” або “зверху вниз, інакше тісто “сяде”.
    • Якщо використовувати гречане борошно для млинців, але необхідно простежити, щоб вона була суха, просеянная і без затхлого запаху.
    • З появою на поверхні млинця бульбашки, його потрібно перевернути на іншу сторону.
    • Млинці смажити на сильному вогні.
    • Під час випікання, необхідно стежити, щоб блін легко відокремлювався від сковороди. Для цього можна використовувати спеціальну лопатку або вилочку.

    Уникаємо конфліктів!

    Світлина від Національна дитяча "гаряча лінія".5 принципів, що допомагають уникнути конфлікту в спілкуванні.

    1. Не виражайте сумнів щодо розумових здібностей співрозмовника.
    2. Підтримуйте в людині віру в себе.
    3. Розмовляючи з людиною не починайте з питань, які викликають протиріччя.
    4. Прагнучи переконати, потрібно спочатку дати їй висловитися.
    5. Критикуйте позитивно: критика має бути засобом, а не метою.

    субота, 25 лютого 2017 р.

    Шахові перемоги!


    Цими вихідними в м. Сміла відбувся шаховий турнір пам'яті Ю. Золотарьова. І місце серед дітей виборов кам'янчанин Ростислав Юрик.





    пʼятниця, 24 лютого 2017 р.

    Рівняємось на кращих!

    Учні нашого класу Христенко Анатолій та Солод Ілля стали кращими серед учнів школи, які брали участь в  Міжнародному конкурсі з інформатики "Бобер-2016. 


    Пишаємось вами. Зауважуємо на тому, що минулого року представники нашого класу були також у лідерах.

    четвер, 23 лютого 2017 р.

    Результати конкурсу "Бобер-2016"

    Стали відомі результати участі учнів школи у конкурсі "Бобер-2016".

    Статистика:
    всього зареєструвалися - 15 осіб
    взяли участь - 16 осіб
    сертифікат учасника - 4 особи
    добрий результат - 9 осіб (зелений колір)
    відмінний результат - 2 особи (червоний колір)

    вівторок, 21 лютого 2017 р.

    Міжнародний день рідної мови


    Міжнародний день рідної мови


    Результат пошуку зображень за запитом "міжнародний день рідної мови"
    Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова та її нарічча стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для нас дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.
    Колись ми всі говорили однією мовою. Розуміли один одного і нам не був потрібен хороший фахівець - перекладач. Згідно з Біблійними текстами (Буття, глава 11) поділ мов відбувся в регіоні, який був названий Вавилон. Не заглиблюючись у причини цього явища скажемо, що зараз на нашій планеті за оцінками фахівців всесвітньої організації ЮНЕСКО налічується близько 6-ти тисяч мов, причому половина з них перебуває під прямою загрозою зникнення. Добре це чи погано - не можна сказати напевно, проте абсолютно точно можна стверджувати, що окрема, самостійна мова - це своєрідний носій цілком певних традицій та культурної спадщини, що в свою чергу вказує на конкретну цінність, яку вона може представляти хоча б з точки зору історичної аналітики.
    У 1999-му році, за даними проекту DilovaMova.com, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.
    Зроблені кроки по збереженню і поширенню рідних мов на практиці показали, що це активно служить зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.

    середа, 15 лютого 2017 р.

    СТАРТУВАЛО ОНЛАЙН-ОБГОВОРЕННЯ ПРОГРАМ ДЛЯ БАЗОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

    СТАРТУВАЛО ОНЛАЙН-ОБГОВОРЕННЯ ПРОГРАМ ДЛЯ БАЗОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
    Тепер кожен може запропонувати свої пропозиції щодо удосконалення навчальної програми для 5-9 класів!
    Батьки постійно знаходяться в епіцентрі навчального процесу: допомогти з домашнім завданням, зібрати «20-кілограмовий» ранець та підготувати емоційне розвантаження для дитини після 7-ми уроків напруженого навчання. Тому хто, як не вони, можуть запропонувати дійсно корисні поради, щоб покращити ефективність навчання у школі?! Тепер ці пропозиції з локального обговорення між батьками та вчителями перейдуть на всеукраїнський рівень і дійдуть безпосередньо до розробників навчальних програм!
    Всі пропозиції будуть розглядатися робочими групами, до яких входять представники МОН, вчителі-практики та науковці.
    Приємно здивувала активність і небайдужість дорослих, які протягом першого дня обговорень надіслали 375 пропозицій!
    Обговорення триватиме до 7 березня! Встигніть і ви поділитися своїми пропозиціями на сайті - https://www.ed-era.com/mon59/
    Зробіть навчання для своїх дітей цікавішим та ефективнішим!

    вівторок, 14 лютого 2017 р.

    Свято Валентина!




    З днем св. Валентина

    Результат пошуку зображень за запитом "день валентина"



                                                                    Хай з подихом холодної зими,

                                                                    Приходить щастя, стукає в                                       
                                                                                         віконце,
    І ти його у душу пропусти
    Щоб зігрівало наче сонце,
    Хай день дарує усмішку тобі,
    А вечір затишок й палке кохання,
    І щоб завжди в твоєму крузі,
    Була любов і вірні друзі!!!

    неділя, 5 лютого 2017 р.

    Літературна відзнака

    Отримано літературну нагороду.
    На при кінці минулого року проходив перший Всеукраїнський літературний конкурс «ПероДактиль». Більше ста учасників, два відбіркові тури — Ростислав у фіналі. А кінцевий результат — ІІ місце в номінації «Поезія» та можливість, вже на весні, навчатися в літературній школі Центру літературної освіти в м. Києві.