понеділок, 25 січня 2016 р.

Вимушені канікули продовжено!

Навчальний процес призупинено до 1 лютого 2016 року.  
 
Тож поки що відпочивайте, але не забувайте про класну сторінку, на якій час від часу оновлюється інформація щодо самостійного опрацювання з окремих предметів.

пʼятниця, 22 січня 2016 р.

УВАГА!!! До відому учнів та батьків.


Навчально-виховний процес у школі
після тимчасового призупинення
буде відновлено 27 січня 2016 року.
Навчальний процес  у звичному режимі.

четвер, 21 січня 2016 р.

ДО УВАГИ УЧНІВ! Матеріали для самостійного опрацювання.

До відому учнів 5-В класу, вимушені канікули не привід для "байдикування", тому поєднуємо вільний час із самостійним опрацюванням деяких предметів.

Виконання даних завдань є обов'язковим. 

1. Німецька мова.
Вправа 4 ст. 70 скласти речення.

2. Математика 
повторити параграф 20-24 виконати № 673-677

3. Історія
повторити параграф 14, письмово ст. 99 завдання 2

4. Образотворче мистецтво
ст. 114-119 намалювати фантастичну тварину.

5. Українська література
тема: "Літописні оповіді" + завдання до них опрацювати.

6. Зарубіжна література
Читати оповідання Сетона-Томпсона

7. Природознавство
тема: "Будова Землі" 

8. Інформатика
У програмі Paint створити новорічну чи Різдвяну листівку. Намагатися використати якомога більше інструментів. Малюнок надіслати вчителю через ВК або після відновлення занять принести на флешці.
Параграф 16 опрацювати, ст. 139 Головоломки  № 1,2 - письмово.
Параграф 17 опрацювати.
Письмово скласти слова із терміну "фрагмент" (хто більше?)

9. Англ. мова
 Вивчити текст про Україну, що розбирали з вчителем (вивчити слова та вирази по даній темі, знати їх написання)


 
 

ОБЕРЕЖНО ГРИП!!!

До відому батьків та учнів! 

Рекомендації Міністерства охорони здоров’я України:
Грип та ГРВІ: що робити, щоб вберегтися
Грип – це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.
Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.
Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.
Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого.
Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів.
Симптоми, що вимагають лікування вдома
При появі перших симптомів грипу хвора людина обов'язково повинна залишатися вдома – щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку, смертельну для деяких з них.
Такими симптомами є:
- підвищена температура тіла;
- біль у горлі;
- кашель;
- нежить;
- біль у м'язах.
З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря – його слід викликати додому. Призначене лікарем симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання.
Якщо стан хворого не погіршується, необхідно продовжувати лікування вдома до повного зникнення симптомів.
Симптоми, що вимагають термінової госпіталізації
Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою – її життя.
Викликайте "швидку" чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми:
- сильна блідість або посиніння обличчя;
- затруднення дихання;
- висока температура тіла, що довго не знижується;
- багаторазове блювання та випорожнення;
- порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудженість;
- болі у грудній клітці;
- домішки крові у мокроті;
- падіння артеріального тиску.
Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів – небезпечно. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.
Профілактика грипу
Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей.
Навіть якщо ознак хвороби немає:
- Уникати скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів. Особливо актуально під час сезону грипу та епідемій.
- Користуватися одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Так маскою повинна користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним. Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс. Важливо пам'ятати, що у будь-якому випадку маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Найкраще користуватися стандартними хірургічними масками, що мають вологостійку поверхню і довго залишаються ефективними. Економити чи лінитися вчасно замінити маску немає сенсу – волога маска не діє. Використані маски ні в якому разі не можна розкладати по кишенях чи сумках – їх потрібно одразу викидати у смітник.
- Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.
- Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.
- Мати чисті руки – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.
- Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження. Багаторазові серветки та рушники, особливо у громадських місцях, суттєво підвищують ризик зараження і широкого розповсюдження інфекції. У таких умовах в якості одноразових серветок можна використовувати туалетний папір.

Що лікує грип
Лікувати грип можна за допомогою:
- Препаратів з доведеною активністю проти вірусу грипу – лише вони здатні вплинути на вірус грипу: припинити його розмноження в організмі. Вчасне використання противірусних препаратів за призначенням лікаря здатне скоротити період хвороби, полегшити її перебіг та запобігти розвитку ускладнень.
- Препаратів, що пом'якшують симптоми, – вони не діють на вірус грипу, але полегшують стан хворого, пом'якшуючи симптоми – жар, нежить, біль у горлі, кашель, головний біль та біль у м'язах. За умови легкого перебігу хвороби симптоматичне лікування у домашніх умовах може виявитися достатнім для повного одужання. Однак зловживати цими препаратами і застосовувати їх без призначення лікаря не слід: передозування може завдати серйозної шкоди організму. Народні засоби для пом'якшення симптомів та загальної підтримки організму – наприклад, розтирання горілкою, споживання цибулі з часником чи ехінацеї – неефективні проти грипу самостійно, але можуть використовуватись як допоміжні. Втім, зловживати ними також не слід. Важливо враховувати, що тимчасове пом'якшення чи відчуття відсутності симптомів не є ознакою одужання хворого: необхідно продовжувати утримання від контактів зі здоровими людьми та лікування – аж до постійної відсутності симптомів.
Дітям до 18 років та вагітним жінкам не рекомендовано вживати аспірин – подолати жар можна за допомогою парацетамолу.
Під час грипу необхідно пити багато рідини. Їжа повинна бути легкою і нежирною, однак примушувати хворого їсти не потрібно.
Що не лікує грип
Важливо знати, що грип не лікується за допомогою:
- Антибіотиків – вони не створюють жодної протидії вірусам, оскільки призначені виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями. Вживання антибіотиків не за призначенням не лікує хворобу і лише ускладнить боротьбу з хворобами у майбутньому. Антибіотики можуть використовуватися тільки за призначенням лікаря для лікування таких ускладнень грипу, як пневмонія й бронхіт, тощо.
- Гомеопатичних препаратів – немає жодних науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу, тому в усьому світі вони не рекомендовані для лікування будь-яких небезпечних для життя інфекцій, в тому числі й грипу. Використання препаратів з недоведеною ефективністю в таких умовах вважається ознакою безвідповідального ставлення до життя хворих.
- Імуностимуляторів, імуномодуляторів – немає жодних науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу. Водночас їхня дія під час хвороби може за певних умов навіть виявитися шкідливою.
- Народних засобів – лікування виключно народними засобами є неефективним і небезпечним, оскільки ніякі трав'яні відвари, чаї та настоянки на вірус грипу не діють. Однак народні засоби можуть згодитися для пом'якшення симптомів грипу – за умов розумного використання без зловживань.


субота, 16 січня 2016 р.

З метою запобігання ГРВІ

Лист відділу освіти Кам'янської РДА від 15.01.2016 №32/10-01

Про надання інформації
щодо захворювання на грип

           На виконання листа першого заступника Глави Адміністрації Президента України від 14.01.2016 № 196/01/01-41 та з метою аналізу ситуації в регіоні щодо рівня захворюваності населення на грип і ГРВІ, просимо на час ускладненої епідеміологічної ситуації в країні, щоденно надавати до 09.30 год інформацію в телефонному режимі (тел.. 6-15-80, 6-21-73) про кількість відсутніх дітей та працівників у закладі, які захворіли на грип та ГРВІ.
Просимо тримати на жорсткому контролі вище зазначене питання та знати причину відсутності кожного учня закладу, а особливо стан справ дітей, що захворіли на грип і ГРВІ.
Крім того, просимо провести наступні заходи:
1.  Забезпечити дотримання суворого режиму пропуску на територію школи осіб не пов’язаних з навчально-виховним процесом розробивши графік чергувань у закладі для вчителів та обслуговуючого персоналу, з метою недопущення сторонніх осіб на територію навчального закладу без відома адміністрації школи.
2. Відмінити проведення запланованих культурно-масових заходів, з метою недопущення відвідування школи особами, які не входять до числа учнівського та вчительського колективу закладу.
3. Рекомендувати батькам учнів та особам, що їх заміняють:
- обмежити виїзд дітей і інших членів сім’ї до інших населених пунктів;
- у разі виявлення ознак грипу терміново локалізувати дитину і надати негайну медичну допомогу не займаючись самолікуванням.
4. Класним керівникам:
- забезпечити проведення виховних бесід з учасниками навчально-виховного процесу по роз’ясненню даної ситуації та її важливості;
- зобов’язати батьків учнів початкової ланки забезпечити дітей змінним взуттям та організувати його обов’язкове використання в школі;
- у разі появи дітей із симптомами грипу чи ГРВІ терміново інформувати адміністрацію школи.
Просимо опрацювати та довести до відома учасників навчально-виховного процесу рекомендації Міністерства охорони здоров’я України щодо грипу та ГРВІ.
 Начальник                                                                                      О.П.Потапенко

До відому учнів та батьків!

Тимчасове призупинення
 навчально-виховного процесу 
з 18 по 22 січня 2016 року

пʼятниця, 8 січня 2016 р.

5 та 6 січня 2016 року проходив шаховий турнір "Зимові канікули - 2016", учень нашого класу Юрик Ростислав зайняв І місце у віковій категорії до 12 років. 




субота, 2 січня 2016 р.

Загадайте бажання.

                                          

                                                        Загадайте бажання

Новий рік уже на порозі
і годинник дванадцять б’є.
Та у серці немов тривога,
що нам рік ось цей принесе.

Загадайте бажання єдине
мирне небо й добробут в родина.
Хай любов запанує віднині
і розквітне моя Україна.

На годиннику майже дванадцять,
добігає остання мить.
А на небі зірками вже сяють,
всі бажання твої і мої.

Ось побачте почує Всевишній
і здійсняться вони усі.
В Новий рік загадайте бажання,
загадайте й повірте самі.