четвер, 22 липня 2021 р.

"Назустріч Європі! Екологія та сталий розвиток"

 «Назустріч Європі! Екологія та сталий розвиток»


В ДПУ «Міжнародний дитячий центр «Артек» в рамках програми «House of Europe» 50 дітей віком 14-16 років беруть участь у проекті «Назустріч Європі! Екологія та сталий розвиток», який реалізовується за підтримки Французького інституту в Україні. Це унікальна можливість для українських підлітків впродовж 14-ти днів вивчати екологічну ситуацію України та світу, обговорити існуючі екологічні проблеми та шукати шляхи їх вирішення. Кемпери кожного дня отримують нові завдання, за вирішення яких їм нараховуються бали у мобільному застосунку. Кінцевий результат – розбудова еко-поселення, своєрідної моделі ідеального міста, де чисте повітря, відсутні викиди та забруднення. Крім того, учасники мають змогу працювати в професійних групах і спробувати себе у ролі дизайнера-ресайклера, екологічного підприємця, захисника лісу чи кліматичного активіста. Програма насичена та цікава, діти мають змогу реалізовувати свої задуми, поділитись думками з іншими, дискутувати тощо. І все це під керівництвом досвідчених менторів-наставників. Кожного дня кемпери вивчають нові європейські мови – французьку, англійську, німецьку, польську, чеську, датську, фінську та інші. Не обходиться звісно і без активностей: діти відвідують майстерні Культурно-мистецького центру, заняття в Інноваційному освітньому центрі, спортивні секції, басейн, пляж, катаються на каяках, велосипедах, ходять на дискотеки та влаштовують тематичні вечірні заходи.















неділя, 18 липня 2021 р.

Табір європейської молоді.

 з 16 по 29 липня завдяки Французький інститут в Україні / Institut français d'Ukraine активна молодь віком від 14 до 16 років, яку обрали за допомогою відкритого конкурсу відправились до табору європейської молоді “Назустріч Європі” на базі Артек. Протягом двох тижнів молодь матиме можливість виявляти винахідливість, розробляючи сталі міські проекти, працювати над цілями сталого розвитку.

 Все це розважаючись, спілкуючись зі своїми однолітками та відкриваючи різноманітність мов Європейського Союзу!

Від Черкаської області пройшов відбір Ростислав Юрик.


House of Europe

#HouseofEurope_IFU










неділя, 30 травня 2021 р.

Свято Останнього дзвінка

 Дорогі діти! Ось добігає до кінця ще один рік навчання. На жаль, Сovid вніс свої корективи, і ми не зможемо попрощатися один з одним в останній день цього навчального року, проте ми можемо згадати шкільні роки, переглянувши світлини.















Травень двері закриває,
Рік навчальний вже минув,
У школі дзвоник всіх скликає-
День останній вже прибув.

Дзвенить дзвінок, дзвенить
І квіти усміхаються.
Дзвенить дзвінок, дзвенить,
Навчальний рік кінчається

До зустрічі в новому навчальному році, мої любі майбутні одинадцятикласники!






четвер, 20 травня 2021 р.

“Наркотики: шлях в нікуди”

21 травня 2021 року учням класу працівниками поліції був проведений  лекторій на тему

“Наркотики: шлях в нікуди”











Тиждень безпеки дорожнього руху

 В рамках Тижня безпеки дорожнього руху з учнями класу проведено практичне заняття "Безпечна дорога додому"






День вишиванки

Цей день в ліцеї пройшов під гаслом “Вишиванка єднає українців”.

Вишиванка... Скільки сили та історії в ній збережено! Вона не лише елемент гардеробу, але й справжня перлина української культури. Навіть саме слово звучить тепло, затишно, турботливо та приховує вагомі знання.

День вишиванки. Це великий день,

Бо люди згадують сім'ю, родину.

Як шила мати і вела пісень,

Сорочку гарну вишивала сину.

Лягав собі узор на полотні,

А мати шила і думки вплітала.

Так долю вишивала день при дні,

Щоб добра доля сина не минала.

В тих вишиванках думи і пісні,

Про щастя мрії, туга за синами,

Тривога вічна, гарні дні ясні,

До Бога звернення — молитва мами.